(1\а+1):(1\а-1) помогите плиз нужно скоротити


Ответы на вопрос

Отвечает Прасов Илья.

Ответ:

Щоб скоротити вираз (1/a + 1)/(1/a - 1), спочатку розкриємо дужки знаменника:

(1/a + 1)/(1/a - 1) = ((1/a + 1) * (a - 1))/((1/a - 1) * (a - 1))

Тепер розкриємо дужки у чисельнику та знаменнику:

(1/a + 1) * (a - 1) = (a + 1)/a * (a - 1) = (a^2 - 1)/a

(1/a - 1) * (a - 1) = (1 - a)/a * (a - 1) = (1 - a)

Тепер можемо спростити вираз:

((a^2 - 1)/a)/((1 - a)) = (a^2 - 1)/(a * (1 - a))

Отже, після спрощення виразу (1/a + 1)/(1/a - 1) отримуємо (a^2 - 1)/(a * (1 - a)).