341. Tikuv sexida har biri 30 m dan bo'lgan 9 to'p va har biri 40 m dan bo'lgan 13 to'p mato bor

edi. Bu matoning 243 metri ishlatildi. Sexda necha metr mato qoldi? ardan ikkinchisiga borm​

Ответы на вопрос

Отвечает Исаева Александра.

Ответ:    547 м.

Пошаговое объяснение:

30*9 = 270 м;

13*40 = 520 м.

************

270+520-243 = 790-243 = 547 м.