5x+4 5. f (x) = -функциясы берілген. a) y = f(x)функциясына кері функцияны табыңыз b) Кері

функцияның анықталу облысын табыңыз. X

Ответы на вопрос

Отвечает Гресь Ирина.
Кері функцияны табу үшін f(x) функциясын "y = -f(x)" есептейміз.

a) y = f(x) функциясы - y = 5x + 4.
Кері функция - y = -f(x) = -5x - 4.

b) Кері функцияның анықталу облысы: Қазіргі функция бізге берілген функциямен алыс беріледі. Анықталу облысы болар сақтаушылықтың жай шартының жайлы жатады. Мысалы, агар осы дегеніміз кейінгі функция -y = -5x - 4 болса, онда үшініші болым бойынша облағымыз болар:

- 5x - 4 > 0 (ортаға, оң жақ жатады).
- 5x + 4 < 0 (ортаға, сол жақ жатады).

Сонымен қатар, анықталу облысы 5x - 4 > 0 жақтағы және 5x + 4 < 0 жақтағы емес.