№5. Шеңбердің радиусы 40 см. Доңғалақ 110 рет айналганда неше метр кашыктыкка барады? [2]​


Ответы на вопрос

Отвечает Агапитова Вероника.

Ответ:

Радиусы 40 см болатын шеңбердің диаметрін табамыз:

Диаметр = 2 × Радиус = 2 × 40 см = 80 см = 0.8 м.

Дансараптең 1 айналуында шеңбер бойынша үлкенірек жол бойынша ілсейді, соның үшін дансарап үлкенірек ауданын табамыз:

Аудан = 3.14 × Диаметр = 3.14 × 0.8 м = 2.512 м.

Доңғалақ 110 рет айналғанда кашыктык үлкенірек ауданы:

110 × 2.512 м = 276.32 м.