№4. Робота зі степенями: а. )500 х 10 в 3 степені /(25000 х 10 в -4 степені )= б. )18000 x 10 в -4

степені /( 900 x 10 в 6 степені )= в.) 1600 х (10в 2 степені) і в 3 степені х 40 / (4000 x 64 x 10в -8 степені )= г.)0,001 x 10 в 4 степені x 10 в -2 степені /( 0,0002 x 10 в -3 степені x (10в 4 ) в 2 степені )= д.) 0,008 x 10 в -3 степені x 0,4 x 0,00001 x 10 в 5 степені =

Ответы на вопрос

Отвечает Курявский Илья.

а) 500 • 10^3 / (25000 • 10^-4 =

= 5 • 10^2 • 10^3 / (5^2 • 10^3 • 10^-4) =

= 5 • 10^(2+3) / ((5^2 • 10^(3-4)) =

= 5^1 • 10^5 / (5^2 • 10^-1) =

= 5^(1-2) • 10^(5 -(-1)) =

= 5^-1 • 10^6 =

= 5^-1 • 2^6 • 5^6 =

= 5^(6-1) • 2^6 =

= 5^5 • 2^6 =

= 5^5 • 2 • 2^5 =

= 2 • (5•2)^5 = 2 • 10^5

б) 18000 • 10^-4 / (900 • 10^6) =

= 18 • 10^3 • 10^-4 / (9 •10^2 • 10^6) =

= 18 • 10^(3-4) / (9 • 10^(2+6)) =

= 18 • 10^-1 / (9 • 10^8) =

= 10^-1 • 10^-8 • 18/9 =

= 2 • 10^(-1 - 8) = 2 • 10^-9

в) 1600 • (10^2)^3 • 40 / (4000 • 64 • 10^-8)=

= 4^2 • 10^2 • 10^(2•3) • 4^1 •10^1 / (4^1 • 10^3 • 4^3 • 10^-8) =

= 4^2 • 4^1 • 4^-1 • 4^-3 • 10^2 • 10^6 • 10^1 • 10-3 • 10-(-8) =

= 4^(2 + 1 - 1 - 3) • 10^(2 + 6 + 1 - 3 + 8) =

= 4^-1 • 10^14) = 4^-1 • 10^2 • 10^12 =

= 100/4 • 10^12 = 25 • 10^12

г) 0,001 • 10^4 • 10^-2 / (0,0002 • 10^-3 • (10^4 )^2 =

= 10^-3 • 10^-4 • 10^-2 / (2•10^4 • 10^-3 • 10^4•2) =

= 10^(-3 - 4 - 2) / (2• 10^(4 - 3 + 8)) =

= 10^-9 / (2 • 10^9) =

= 10^-9 • 10^-9 / 2 = 10^-18 / 2 =

= 10^(1 - 19) / 2 =

= 10 • 10^-19 / 2 = 5 • 10^-19

д) 0,008 • 10^-3 • 0,4 x 0,00001 • 10^5 =

= 8 • 10^-3 • 10^-3 • 4 • 10^-1 • 10^-5 • 10^5=

= 8•4 • 10^(-3 - 3 - 1 - 5 + 5) =

= 32 • 10^-7