балы санды жазындар. Осы сан 2 санына бел 180. 18-кестені колданып, 2 санына, 5 санына, 9

бөлінетіндей етіп берілген санның сол жағын бір цифрдан жазыңдар. Берілген сан 6 97 958 2008 2 санына бөлінеді 5 санын бөлінед​

Ответы на вопрос

Отвечает Маковеев Ваня.

Ответ:

Біздің міндетті жасау 5 саны бөлу және 2 саны бөлу арқылы 9-ке бөлінетін саннан кейін, алдыңғы ішінен шығаруымыз керек.

Біздің берілген сан: 6 97 958 2008

1.  6 санын 5-ке бөлу: 6 / 5 = 1 (жазу қалады).

2.  97 санын 2-ге бөлу: 97 / 2 = 48 (жазу қалады).

3.  958 санын 2-ге бөлу: 958 / 2 = 479 (жазу қалады).

4.  2008 санын 2-ге бөлу: 2008 / 2 = 1004 (жазу қалады).

Сонымен, берілген санның 5 санына, 2 санына, 9 бөлінетіндей етіп берілген саннан сол жағын бір цифрдан жазу:

1 8 4 0!