4. Теңдеулер жүйесін тиімді тәсілмен шешіңдер: 2x+3y=5 5x+3y=-1Помогите пожалуйста,дам 30 баллов​


Ответы на вопрос

Отвечает Бессмертный Кирилл.

Ответ:

Пошаговое объяснение:

Теңдеулер жүйесін тіімді тәсілмен шешу үшін кіші жүйелерді біріктіру (elimination) методын қолдаймыз. Осы ікі теңдеулікті біріктірейік:

2x + 3y = 5 (1)

5x + 3y = -1 (2)

(1) - (2) теңдеуін жасаймыз:

(2x + 3y) - (5x + 3y) = 5 - (-1)

2x - 5x = 5 + 1

-3x = 6

x = -6 / 3

x = -2

Енгізу іздеуімізден алдын, x-ті табайықтықта:

2x + 3y = 5

2(-2) + 3y = 5

-4 + 3y = 5

3y = 5 + 4

3y = 9

y = 9 / 3

y = 3

Сондай-а, екі теңдеуікке ие рүкзак үшін x = -2 және y = 3 болады.