6. Тігіншіде 7 түсті 42 орам жіп болды. Ондағы әр түсті жіптердің саны да әртүрлі. Тігінші орам

жіптерді түстеріне қарай қораптарға белiп салды. Кораптардың біреуiндегi орам жіп саны екіншісіндегіден 1 орам жіп артық. Егер орам жіптері қорапта 9 орам жіп болса, орам жіптері ең аз қорапта неше орам жіп болады? С. 5 орам жіп; D. 6 орам жіп. А. 3 орам жіп; В. 7 орам жіп; ​

Ответы на вопрос

Отвечает Иванченко Леша.

Ответ:

Сіздің сұрауыңызда берілген мәліметтерге негізделгенде, біз орам жіптерінің санын тапсыра аламыз.

Бірінші мәліметке бой бергенде, тігіншіде 7 түсті 42 орам жіп болды. Онда әр түсті жіптердің саны да әртүрлі.

Екінші мәліметке бой бергенде, тігінші орам жіптерді түстеріне қарай қораптарға беліп салды. Орам жіптерінің біреуіндегі орам жіп саны екіншісіндегіден 1 орам жіп артық.

Сондай-ақ, егер орам жіптері қорапта 9 орам жіп болса, орам жіптері ең аз қорапта неше орам жіп болады деген сұрау қойылды.

Енгізген мәліметтерден келесі байланысты алуға болады:

Тігіншіде 7 түсті 42 орам жіп болды.

Әр түсті жіптердің саны да әртүрлі.

Тігінші орам жіптерді түстеріне қарай қораптарға беліп салды.

Орам жіптерінің біреуіндегі орам жіп саны екіншісіндегіден 1 орам жіп артық.

Егер біз орам жіптерінің санын тапсыра берсек, біздің ең алдымен бір орам жіп санаған формуламыз болады:

7 + x

Бізге берілген басқа мәліметті пайдалану арқылы, біз екінші орам жіп санын таба аламыз:

(7 + x) - 1

Сонымен қоса, орам жіптері қорапта 9 орам жіп болса, орам жіптері ең аз қорапта неше орам жіп болады сұрауына жауап беру үшін:

(7 + x) - 1 = 9

Осы есепті шешу үшін:

7 + x - 1 = 9

Анда:

7 + x = 9 + 1

Сондықтан:

7 + x = 10

Сізде алу қажет болатын басқа ештеңе туындалмады, сонда:

x = 10 - 7

x = 3

Сонымен, орам жіптері қорапта 9 орам жіп болса, орам жіптері ең аз 3 орам жіп болады.

Сіздің тағы біреу жаттығуыңыз болса, жауап беру үшін жолығыздағы пікір алган шығарманы қолдануыңыз қажет болады:

А. 3 орам жіп.