1. Екі таңбалы натурал саннан 63-ті азайтса, алынған сан сол цифрлармен,бірақ кері ретпен жазылады.

Егер 1-ге азайтылған ондықтың цифры бірліктің цифрынан төрт есе артық болса, берілген санды тап. 2. Екі таңбалы санның бірліктерінің саны оның ондықтарынан 2 есе артық. Егер оның цифрларының орнын ауыстырса, алынған сан берілген саннан 27-ге артық болады. Алғашқы санды тап.

Ответы на вопрос

Отвечает Petrovckiy Maksim.

Ответ:

1) 18*4/9=8

2) x=3y

10x+y=10y+x+54

30y+y=54+10y+3y

31y-13y=54

18y=54

Y=3

X=9

Пошаговое объяснение: