обчисліть радіус кола і пощу круга,якщр його діаметр становить: а) 4см б) 10 дм, допоможіть будь

ласка!!!​

Ответы на вопрос

Отвечает Корнилова Елена.

Ответ:

а) 12,56 см²; б) 78,5 дм²

Пошаговое объяснение:

Радіус кола дорівнює половині діаметра:

R = D : 2.

Площа кола дорівнює:

S = π * R²,

де π = 3,14.

а)

R = D : 2 = 4 : 2 = 2 см

S = π · R² = 3,14 · 2² = 3,14 · 4 = 12,56 см²

б)

R = D : 2 = 10 : 2 = 5 дм

S = π · R² = 3,14 · 5² = 3,14 · 25 = 78,5 дм²

Відповідь: а) 12,56 см²; б) 78,5 дм²