1. Егер екінші сан біріншісінен 3 ке артық және олардың көбейтіндісі 40- қа тең болса, онда осы

сандардың кіші оң санын анықтаңдар. 2. Тік бұрышты үшбұрыштың катеттерінің біреуі гипотенузадан 3 см кіші, ал екіншісі гипотенуздан 6 см кіші. Гипотенузаны табыңыз3. Екі тізбектес санның көбейтіндісі олардың қосындысынан 109 – ға артық. Осы сандарды табыңыз.​

Ответы на вопрос

Отвечает Бездудняя Лиза.

Пошаговое объяснение:

1) x(x+3)=40

x²+3x-40=0

(x+8)(x-5)=0

x=-8. x=5

jauaby 5

2) x²=(x-3)²+(x-6)²

x²=x²-6x+9+x²-12x+36

x²-18x+45=0

(x-15)(x-3)=0

x=15 x=3

3) x(x+1)=x+(x+1)+109

x²+x-2x-110=0

x²-x-110=0

(x-11)(x+10)=0

x=11 x=-10