За зошити в лінійку Тетяна заплатила 45 грн, а за зошити в клітинку - 80грн. Ціна одного зошита в

лінійку на 1 грн менша ніж ціна одного зошита в клітку. Визначте , скільки зошитів кожного виду купила Тетяна та за якою ціною, якщо зошитів у клітинку Тетяна купила на 5 більше ніж зошитів у лінійку. Срочно будь ласка ​

Ответы на вопрос

Отвечает Пермякова Вероника.

Нехай ціна зошита в клітинку х грн, тоді ціна зошита в лінійку х-1 грн.

Зошитів в клітинку куплено у, зошитів в лінійку у-5.

Маємо систему рівнянь:

(х-1)(у-5)=45

х*у=80

ху-у-5х+5=45

ху=80

80-у-5х+5=45

ху=80

у+5х=40

ху=80

у=40-5х

5х²-40х+80=0;  х²-8х+16=0; за теоремою Вієта х1=4  х2=4

Зошит в клітинку коштує 4 грн.;  зошит у лінійку коштує 4-1=3 грн.

Зошитів у клітинку куплено 80:4=20;  у лінійку 45:3=15.