Ұшбұрыштың қабырғаларының қатынасы 4:3:5 қатынасындай. оның ең ұзын қабырғасы мен ең қысқа

қабырғасының ұзындықтарының қосындысы 24 см-ге тең ұшбұрыштың периметрі неше сантиметр

Ответы на вопрос

Отвечает Тихий Влад.

Ен узын кабыргасы 5х кыска кабыргасы 3х
5х+3х=24
8х=24
х=3
Р= 4*3+3*3+5*3=36