биринши сореде екинши сореге караганда 3 есе артык китап бар.Егер биринши сореден 8 китап

алып,екиншисине 32 китап косса соредеги китаптар саны тен болады.Ар сореде канша китап бар?​

Ответы на вопрос

Отвечает Белов Андрей.

Ответ:

1-сөреде 60 ал 2-сөреде 20 кітап

Пошаговое объяснение:

1 сөре=3x

2-сөре=x

3x-8=x+32

3x-x=32+4

2x=40

x=20

60-8=20+32