(20‐1⅓х)‐17,8=⅕ ²/11 +

(3,6х+1⁷/22)=5,1(3х+0,9)×1¹/9=4⅓(1,2+0,1х)×⅘=6,561¾-(0,7-2,5х)=1,17(2,4х+1⅔)-⅚=5¹⁹/30​

Ответы на вопрос

Отвечает Михеев Виталий.

Ответ:

Давайте розв'яжемо кожне рівняння по кроку:

1. (20 - (1⅓ * x)) - 17,8 = ⅕

Спочатку спростимо вираз у дужках:

20 - (1⅓ * x) = 20 - (4/3 * x) = 20 - (4x/3) = (60/3 - 4x/3) = (56 - 4x)/3

Тепер підставимо це назад у рівняння:

((56 - 4x)/3) - 17,8 = ⅕

Помножимо обидві сторони на 3, щоб позбутися від знаменника:

56 - 4x - 53,4 = 3 * (⅕)

56 - 4x - 53,4 = 3/5

Згрупуємо подібні члени:

2,6 - 4x = 3/5

Перенесемо 2,6 на другу сторону:

-4x = 3/5 - 2,6

-4x = -11/5

Поділимо обидві сторони на -4:

x = (-11/5) / -4

x = 11/20

Отже, розв'язок рівняння x = 11/20.

2. (²/11) + (3,6 * x + 1⁷/22) = 5,1

Зробимо ті самі підстановки, що й у попередньому рівнянні:

(2/11) + (3.6 * x + (1/7 * 22)) = 5.1

(2/11) + (3.6 * x + 22/7) = 5.1

Згрупуємо подібні члени:

(2/11) + (3.6 * x + 22/7) = 5.1

Помножимо обидві сторони на 11, щоб позбутися від знаменника:

2 + 11 * (3.6 * x + 22/7) = 5.1 * 11

2 + 39.6 * x + 22 * 11/7 = 56.1

Згрупуємо подібні члени:

2 + 39.6 * x + 22 * 11/7 = 56.1

2 + 39.6 * x + 22 * 11/7 = 56.1

Помножимо 22 * 11 і поділимо на 7:

2 + 39.6 * x + 242/7 = 56.1

Перенесемо 2 на другу сторону:

39.6 * x + 242/7 = 56.1 - 2

39.6 * x + 242/7 = 54.1

Помножимо обидві сторони на

7, щоб позбутися від знаменника:

7 * (39.6 * x + 242/7) = 54.1 * 7

39.6 * x + 242 = 377.7

Віднімемо 242 з обох боків:

39.6 * x = 377.7 - 242

39.6 * x = 135.7

Поділимо обидві сторони на 39.6:

x = 135.7 / 39.6

x ≈ 3.428

Отже, розв'язок рівняння x ≈ 3.428.

3. (3х + 0,9) × (1¹/9) = 4⅓

Спочатку помножимо 1¹/9:

(3х + 0,9) × (1/9) = 4⅓

Тепер помножимо обидві сторони на 9, щоб позбутися від знаменника:

9 * (3х + 0,9) × (1/9) = 4⅓ * 9

3х + 0,9 = 4⅓ * 9

3х + 0,9 = 39/3

Згрупуємо подібні члени:

3х + 0,9 = 13

Віднімемо 0,9 з обох боків:

3х = 13 - 0,9

3х = 12.1

Поділимо обидві сторони на 3:

х = 12.1 / 3

х ≈ 4.033

Отже, розв'язок рівняння х ≈ 4.033.

4. (1,2 + 0,1х) × ⅘ = 6,56

Розпочнемо з помноження ⅘:

(1,2 + 0,1х) × (4/5) = 6,56

Помножимо обидві сторони на 5, щоб позбутися від знаменника:

5 * (1,2 + 0,1х) × (4/5) = 6,56 * 5

4 * (1,2 + 0,1х) = 32.8

Розкриємо дужки:

4 * 1,2 + 4 * 0,1х = 32.8

4.8 + 0,4х = 32.8

Віднімемо 4.8 з обох боків:

0,4х = 32.8 - 4.8

0,4х = 28

Поділимо обидві сторони на 0,4:

х = 28 / 0,4

х = 70

Отже, розв'язок рівняння х = 70.

5. 1¾ - (0,7 - 2,5х) = 1,17

Спочатку викона

ємо віднімання в дужках:

1¾ - 0,7 + 2,5х = 1,17

Спростимо числа:

1.75 - 0.7 + 2.5х = 1.17

Розкриємо дужки:

1.75 - 0.7 + 2.5х = 1.17

Згрупуємо подібні члени:

1.05 + 2.5х = 1.17

Віднімемо 1.05 з обох боків:

2.5х = 1.17 - 1.05

2.5х = 0.12

Поділимо обидві сторони на 2.5:

х = 0.12 / 2.5

х = 0.048

Отже, розв'язок рівняння х = 0.048.

6. (2.4х + 1⅔) - ⅚ = 5¹⁹/30

Спочатку виконаємо додавання і віднімання змішаних чисел:

2.4х + (5/3) - (8/6) = 5¹⁹/30

Згрупуємо подібні члени:

2.4х + (5/3) - (8/6) = 5¹⁹/30

Складемо дроби:

2.4х + (10/6) - (8/6) = 5¹⁹/30

2.4х + (10 - 8)/6 = 5¹⁹/30

2.4х + 2/6 = 5¹⁹/30

Згрупуємо подібні члени:

2.4х + 1/3 = 5¹⁹/30

Переведемо 5¹⁹/30 до десяткової дробу:

2.4х + 1/3 = 19/30

Знаменники дробів вже однакові, тому можемо продовжити:

2.4х + 1/3 = 19/30

Перемножимо обидві сторони на 30, щоб позбутися від знаменника:

30 * (2.4х + 1/3) = 19

72х + 10 = 19

Віднімемо 10 з обох боків:

72х = 19 - 10

72х = 9

Поділимо обидві сторони на 72:

х = 9 / 72

х = 1 / 8

Отже, розв'язок рівняння х = 1/8.

Пошаговое объяснение: