Господарство застрахувало 15 племінних корів. Балансова вартість за голову  складає 8,5 тис.

грн. Страховий тариф – 4%. Страхове покриття – 85%. Протягом часу дії договору дві корови загинула внаслідок удару електричним струмом і були реалізовані на м’ясо. Фактично було реалізовано м’ясо вагою 225 кг за ціною 70 грн. за один кілограм (довідка про ціну продажу представлена страховій компанії). Визначить: 1) страховий платіж за застраховану групу тварин; 2) страхове відшкодування за загиблих  тварин.    ​

Ответы на вопрос

Отвечает Шахов Владимир.

Відповідь:

1 Страховий платіж за застраховану групу тварин:

Балансова вартість 1 корови: 8,5 тис. грн.

Страховий тариф: 4%

Кількість застрахованих корів: 15 шт.

Страховий платіж = балансова вартість * страховий тариф * кількість застрахованих корів

Страховий платіж = 8,5 тис. грн. * 0,04 * 15 = 5,1 тис. грн.

Отже, страховий платіж за застраховану групу тварин становить 5,1 тис. грн.

2 Страхове відшкодування за загиблих тварин:

Кількість загиблих тварин: 2 шт.

Страхове покриття: 85%

Вага м’яса: 225 кг

Ціна продажу за кг: 70 грн.

Страхове відшкодування = страхове покриття * (вага м’яса * ціна продажу за кг)

Страхове відшкодування = 0,85 * (225 кг * 70 грн./кг) = 13 012,5 грн.

Отже, страхове відшкодування за загиблих тварин становить 13 012,5 грн.

Покрокове пояснення: