Срочно Обчислити 43014,3054↓6 + 3405,267↓8. Результат подати за основою 12​


Ответы на вопрос

Отвечает Фёдоров Паша.

Ответ:

Пошаговое объяснение:

Для розв'язання цієї задачі треба перевести обидва числа до системи числення з основою 12, додати їх і потім перевести отримане число до десяткової системи числення.

Замінимо кому десяткової точки на символ ↓:

43014,3054↓6 = 4301412^4 + 312^3 + 512^2 + 412^1 + 6*12^(-1)

= 9,963,568 + 4,032 + 720 + 48 + 0.5

= 9,968,368.5

3405,267↓8 = 340512^2 + 212^1 + 612^(-1) + 712^(-2)

= 495,720 + 24 + 0.5 + 0.0486

= 496,264.5486

Тепер додамо ці числа:

9,968,368.5 + 496,264.5486 = 10,464,633.0486

Отже, результат дорівнює 10,464,633.0486 у десятковій системі числення. Щоб подати його у системі числення з основою 12, треба провести десятково-дванадцятковий перевід:

10,464,633 = (812^6) + (612^5) + (612^4) + (612^3) + (1012^2) + (612^1) + (9*12^0)

Отже, результат дорівнює 8666669₍₁₂₎.