9. За 7 кг апельсинів і 2 кг бананів заплатили 52 грн. скільки коштує 1 кг апельсинів і 1 кг

бананів, якщо 2 кг апельсинів на 3 грн. дешевші за 3 кг бананів? РОЗВЯЗАТИ ЗА ДОПОМОГОЮ ЛІНІЙНИХ РІВНЯННЬ.БУДЬ ЛАСКА

Ответы на вопрос

Отвечает Мотрук Кристина.

Ответ:

ціна 1 кг апельсинів становить 6.24 грн, а ціна 1 кг бананів - 4.16 грн.

Пошаговое объяснение:

Позначимо ціну 1 кг апельсинів як x грн і ціну 1 кг бананів як y грн.

За 7 кг апельсинів і 2 кг бананів заплатили 52 грн, отже отримуємо перше рівняння:

7x + 2y = 52.

За умовою, 2 кг апельсинів на 3 грн. дешевші за 3 кг бананів, тобто:

2x = 3y.

Тепер розв'яжемо цю систему рівнянь. Поділимо друге рівняння на 3:

(2/3)x = y.

Підставимо отримане значення y в перше рівняння:

7x + 2(2/3)x = 52,

7x + (4/3)x = 52,

(21/3)x + (4/3)x = 52,

(25/3)x = 52.

Помножимо обидві частини на 3/25:

x = (52 * 3) / 25,

x = 156 / 25,

x = 6.24.

Отже, 1 кг апельсинів коштує 6.24 грн.

Підставимо це значення x в друге рівняння:

2(6.24) = 3y,

12.48 = 3y,

y = 12.48 / 3,

y = 4.16.

Отже, 1 кг бананів коштує 4.16 грн.

Таким чином, ціна 1 кг апельсинів становить 6.24 грн, а ціна 1 кг бананів - 4.16 грн.