Решить уравнение 2 sin ² x+3 cosx=0 ​помогите плиз


Ответы на вопрос

Отвечает Березина Даша.

Для розв'язання цього тригонометричного рівняння використаємо тригонометричні тотожності та алгебраїчні перетворення.

Почнемо зі спрощення виразу. Використовуючи тотожність sin^2(x) + cos^2(x) = 1, можемо перетворити рівняння:

2sin^2(x) + 3cos(x) = 0,

2(1 - cos^2(x)) + 3cos(x) = 0,

2 - 2cos^2(x) + 3cos(x) = 0.

Тепер перетворимо це рівняння в квадратне відносно змінної cos(x):

-2cos^2(x) + 3cos(x) + 2 = 0.

Застосуємо квадратну формулу:

cos(x) = (-b ± √(b^2 - 4ac)) / (2a),

де a = -2, b = 3, c = 2.

Підставимо ці значення:

cos(x) = (-(3) ± √((3)^2 - 4(-2)(2))) / (2(-2)),

cos(x) = (-3 ± √(9 + 16)) / (-4),

cos(x) = (-3 ± √(25)) / (-4),

cos(x) = (-3 ± 5) / (-4).

Таким чином, отримуємо два розв'язки:

1) cos(x) = (5 - 3) / (-4) = 2 / (-4) = -1/2,

Це відповідає значенню x = π + 2πk, де k - ціле число.

2) cos(x) = (-5 - 3) / (-4) = -8 / (-4) = 2,

Оскільки значення косинуса не може перевищувати 1, цей розв'язок не є припустимим.

Таким чином, єдиним розв'язком цього рівняння є x = π + 2πk, де k - ціле число.