4. Укажіть найбільший спільний дільник та найменше спільне кратне чиссел 60 i 24. можете написать

пожалуйста ​

Ответы на вопрос

Отвечает Яр Владислава.

Ответ:

Найбільший спільний дільник (НСД) чисел 60 і 24 можна знайти за допомогою алгоритму Евкліда.

Поділимо 60 на 24:

60 ÷ 24 = 2, залишок 12.

Тепер поділимо 24 на 12:

24 ÷ 12 = 2, залишок 0.

Коли залишок стає рівним 0, то останнє ненульове число (у цьому випадку, 12) є НСД чисел 60 і 24.

Отже, НСД(60, 24) = 12.

Найменше спільне кратне (НСК) чисел 60 і 24 можна знайти за допомогою формули:

НСК(60, 24) = (60 * 24) / НСД(60, 24).

Зараз ми вже знаємо, що НСД(60, 24) = 12, тому:

НСК(60, 24) = (60 * 24) / 12 = 120.

Отже, найбільший спільний дільник чисел 60 і 24 дорівнює 12, а найменше спільне кратне цих чисел дорівнює 120.