7. Бірінші күні Азамат барлық кітаптың 0,2 бөлігін, екінші күні барлық кітаптың 0,3 бөлігін, ал

үшінші күні кітаптың қалған бөлігінің 0,5-ін оқыды да, соңғы күні кітаптың соңғы 55 бетін оқып бітірді. Кітаптың неше беті бар? А) 200 В) 210 С) 220 D) 230

Ответы на вопрос

Отвечает Смирнова Елена.

Ответ: C) 220 страниц.

Пошаговое объяснение:

Пусть количество страниц в книге - х.   ⇒

0,2*x+0,3*x+(0,2*x+0,3*x)*0,5+55=x

0,5*x+0,5*x*0,5+55=x

0,5*x+0,25*x+55=x

0,75*x+55=x

x-0,75*x=55

0,25*x=55   |÷0,25

x=220.