Із станції А до станції В, відстань між якими дорівнює 180 км,вирушили одночасно два

потяги. Один з них прибув на станцію В на 3 год раніше від другого. Знайдіть швидкість руху кожного потяга, якщо другий проходить за 3 год на 30 км більше, ніж перший за одну годину.      

Ответы на вопрос

Отвечает Жаксыбай Нурдаулет.

u - швидкість першого, v - швидкість другого.

З умови задачі не зрозуміло, яка швидкість більше.

1) u > v.

Система рівності:

180/v - 180/u = 3

3*v = u + 30

Отримуємо:

180/v - 180/(3*v-30) = 3

60/v - 60/(3*v-30) = 1

60/v - 20/(v-10) = 1

v^2 - 50*v + 600 = 0

v1=30, тоді u1=3*v1-30 = 60

u1 > v1, це відповідь.