Кітап 1000 теңге тұрады. Оның бағасы алдымен 7%-ға, бір аптадан соң тағы да 7%-ға қымбаттады.

Кітаптың бастапқы бағасы жаңа бағасымен салыстырғанда неше пайызға қымбаттағанын тап. ПОМОГИТЕ ПОЖАЛУЙСТА!!! УМОЛЯЮ!

Ответы на вопрос

Отвечает Гончаренко Таня.

Ответ:

1000+1000*7/100=1070 теңге алдымен қымбаттағанда

1070+1070*7/100=1144.9 теңге бір аптадан соң қымбаттағанда

1144.9*100/1000=114.49 %

114,49%-100%=14,49%

Кітаптың бастапқы бағасы жаңа бағасымен салыстырғанда 14,49% -ға қымбаттаған

Пошаговое объяснение: