Спростіть вираз і обчисліть його значення при х=15\22. -3(1,2х -2)-(4-4,6х)+6(0,2х-1)


Ответы на вопрос

Отвечает Ахметов Роберт.

Відповідь: - 2,5

Покрокове пояснення:

-3 (1,2х - 2) - (4 - 4,6х) + 6(0,2х - 1) | розподіляємо -3 через дужки, так само і 6

-3,6x + 6 - (4 - 4,6x) + 1,2x - 6 | скорочуємо протилежні вирази, в даному випадку 6 і -6

-3,6x - 4 + 4,6х + 1,2х | наводимо подібні члени

2,2х - 4 | отримали спрощений вираз, тепер підставляємо замість x 15/22

2,2*15/22 - 4

11/5 * 15/22 - 4 | скорочуємо 5 і 15, 11 і 22

3/2 - 4 = - 5/2 = -2,5