Скільки грамів води треба додати до 50 г розчину, що містить 8% солі, щоб отримати 5%-й розчин?


Ответы на вопрос

Отвечает Тетерина Оля.

1) Пропорция: 50 г раствора - 100%

                         х г соли - 8%

х = 50 · 8 : 100 = 4 г - масса соли в растворе;

2) Пропорция: 4 г соли - 5%

                          х г раствора - 100%

х = 4 · 100 : 5 = 80 г - масса получившегося раствора;

3) 80 - 50 = 30 г - столько воды надо добавить.

Вiдповiдь: 30 г води.