24 kq üzümdən 6 kq kişmiş alınır.36kq kişmiş almaq üçün nə qədər üzüm lazımdır​?


Ответы на вопрос

Отвечает Кокорюкина Ирина.

Ответ:

1)24:6=4(kg)

2)4*36=144(kg)