Massasi 4/15kg bo'lgan pomidorga 7/15 kg bodring,2/15kg piyoz qo'shib salat tayyorlandi .Salatning

massasini toping?​

Ответы на вопрос

Отвечает Курьянова Софья.

Ответ:

 \frac{4}{15}   +  \frac{7}{15}  +  \frac{2}{15}  =  \frac{4 + 7 + 2}{15}  =  \frac{13}{15}

salatning massasi 13/15 kg