Для приготування варення із ягід, цукор та ягоди беруть у відношенні 5:15. Обчисли скільки потрібно

взяти цукру, якщо ягід 7,5кг?

Ответы на вопрос

Отвечает Ирсарин Ермек.

Ответ:

2,5 кг

Пошаговое объяснение:

Цукор відноситься до ягід  як 5 : 15.

Якщо ягід буде 7,5 кг ,  то цукру буде х кг , найпростіше скласти пропорцію :

5 частин цукру - х кг

15 частин ягід - 7,5 кг

\displaystyle x=\frac{5*7,5}{15}= \frac{37,5}{15}  =2,5\  kg

Отже на 7,5 кг ягід потрібно взяти 2,5 кг цукру.