Вправа № 2 (виконати задачу двома способами) Із двох міст, відстань між якими 769,8 км ,

назустріч один одному відправились вантажний та легковий автомобіль, та зустрілися через 6 годин. Визначити швидкість вантажного автомобіля, якщо швидкість легкового - 70,2км/год ?

Ответы на вопрос

Отвечает Капризова Таня.

Відповідь:58,1км/год

Покрокове пояснення:

1) 70,2*6=421,2 км проіхав легковий автомобіль до зустрічі

2) 769,8 - 421,2 =  348,6 км проіхав вантажний автомобіль до зустрічі

3) 348,60 : 6 = 58,1 км/год швидкість вантажного автомобіля;

Другий спосіб:

Нехай Х швидкість вантажного автомобіля, тоді (х+70,2) швидкість зближення.

S=V*t; t=S/V

Автомобілі зустрілись через 6 год, тобто:

769,8:(х+70,2)=6

х+70,2=769,8:6

х+70,2=128,3

х=128,3-70,2

х=58,1км/год швидкість вант.авто

Або скласти таке рівняння:

Шлях, який проіхали 2 авто(відстань між містами):

6(х+70,2)=769,8

6х+421,20=769,8

6х+769,20-421,20

6х=348,6

х=348,6:6

х=58,1 км/год швидкість вантажного авто;