У Тараса було 4 гумові кульки різного кольору; жовта, зелена, синя, червона. Він подарував 2

кульки своїй сестрі. Якогокольору кульки він може віддати сестрі? Скільки тут можебути випадків?​

Ответы на вопрос

Отвечает Казмірчук Катя.

Перше питання: будь-якого кольору. Це як випаде ;)

Друге питання: кількість випадків дорівнює числу комбінаторних сполук (не розміщень, оскільки порядок кульок не важливий) з 4 елементів по 2:

C_4^2=\dfrac{4!}{2! \cdot (2-2)!}=\dfrac{4 \cdot 3 \cdot 2}{2 \cdot 2}=3 \cdot 2=6.

Перевірка, які можливі пари кульок:

ж+з

ж+с

ж+ч

з+с

з+ч

с+ч

Отримали шість варіантів, достоту як у формулі.