13.Сума двох чисел дорівнює 34, а сума 40% першого числа і 20% другого дорівнює 10. Знайдіть ці

числа.

Ответы на вопрос

Отвечает Анатольевна Алина.

Відповідь:

16 та 18

Пояснення:

Нехай перше число дорівнює x, тоді його 40% дорівнюють 0,4x. Нехай друге число дорівнює y, тоді його 20% дорівнюють 0,2y. Складемо систему рівнянь за умовою та розв'яжемо її:

\begin{cases}   x+y=34\\0.4x+0.2y=10 \; |*5 \end{cases}\\\begin{cases}   x+y=34 \; |*(-1)\\2x+y=50 \end{cases}\\\begin{cases}   -x-y=-34\\2x+y=50 \end{cases}\bigg|+\\\begin{cases}   x=50-34=16\\y=34-x=18 \end{cases}

Отже, перше число дорівнює 16, а друге — 18.

Отвечает Прилуцкий Артём.

Відповідь:

{16; 18}.

Покрокове пояснення:

Нехай перше число - х, а друге - у. Тоді їх сума (х+у) дорівнює 34. Сума 40% першого числа і 20% другого

дорівнює 10: 0,4х + 0,2у = 10.

Складемо систему:

х+у = 34,

0,4х + 0,2у = 10;

х = 34-у,

4х+2у = 100;

х = 34-у,

2х+у = 50;

х = 34-у,

2(34-у)+у = 50;

х = 34-у,

68-2у+у = 50;

х = 34-у,

у = 18;

х = 34-у,

у = 18;

х = 16,

у = 18.