звести до найменшого спільного знаменника дроби а) 7/10 і 5/12 б)15/26 і 31/52 в)7/60,5/24 і 23/120

С РОЗВ'ЯЗАННЯМ!​

Ответы на вопрос

Отвечает Гоголь Витя.

Пошаговое объяснение:

1) \displaystyle  \frac{7}{10} та \displaystyle  \frac{5}{12}

10 = 2 * 5

12 = 2* 2 * 3

Спільний знаменник :  2*5*2*3= 60

Домножимо перший дріб на 6 , а другий на 5

\displaystyle \frac{7}{10}=\frac{7*6}{10*6}=\frac{42}{60}\\ \\ \frac{5}{12}=\frac{5*5}{12*5}=\frac{25}{60}

Отримали :

\displaystyle \frac{42}{60} та \displaystyle \frac{25}{60}

2) \displaystyle \frac{15}{26} та \displaystyle \frac{31}{52}

26 = 2 * 13

52 = 2*2*13

Спільний знаменник : 2*2*13= 52

Домножимо перший дріб на 2

\displaystyle \frac{15}{26}=\frac{15*2}{26*2}=\frac{30}{52}

Отримали

\displaystyle \frac{30}{52 } та \displaystyle \frac{31}{52}

3) \displaystyle  \frac{7}{60}; \frac{5}{24} та \displaystyle \frac{23}{120}

60 =2 * 2 * 3 * 5

24= 2 * 2 * 2 * 3

120 = 2 * 2 * 2  * 3 * 5

Спільний знаменник :  2 * 2 * 2 * 3 * 5 = 12

Домножимо перший дріб на 2 , другий на 5 , третій оставимо без змін :

\displaystyle \frac{7}{60}=\frac{7*2}{60*2}=\frac{14}{120}   \\ \\ \frac{5}{24}=\frac{5*5}{24*5}=\frac{25}{120}

Отримали :

\displaystyle \frac{14}{120}; \frac{25}{120} та \displaystyle \frac{23}{120}