сторона AC трикутника ABC у два рази більша за сторону AB і на 2 см менша, ніж сторона BC. Знайди

сторони трикутника, якщо його периметр є 32 см.

Ответы на вопрос

Отвечает Коротаева Лиза.

Позначимо сторону AB за х.

Тоді сторона АС, дорівнює , бо вона вдвічі більша за АВ.

Сторона ВС дорівнює 2х+2, бо АС на 2 см менша за неї.

Периметр - це сума всіх сторін трикутника.

Тож маємо рівняння:

х + 2х + 2х + 2 = 32

х + 2х + 2х = 32 - 2

5х = 30

х = 30 : 5

х = 6

АВ = 6 см.

Тоді АС = 2 ∙ 6 = 12 (см);

ВС = 12 + 2 = 14 (см).

Відповідь: 6 см; 12 см; 14 см.