теплохід проходить 40 1/2 км за течією річки за 1 1/2 год. На скільки більше часу витратить

теплохід на зворотний шлях, якщо швидкість течії дорівнює 3 3/8 км/год ПОМОГИТЕ пожалуйста

Ответы на вопрос

Отвечает Костюнина Екатерина.

Ответ:

1) 40 1/2 : 1 1/2 = 27 (км/год) - швидкість теплохода за течією річки.

2) 27 - 3 3/8 = 23 5/8 (км/год) - власна швидкість теплохода.

3) 23 5/8 - 3 3/8 = 20 1/4 (км/год) - швидкість теплохода проти течії річки.

4) 40 1/2 : 20 1/4 = 2 (год) - витрачено на зворотний шлях.

5) 2 - 1 1/2 = 1/2 (год) - більше витратив теплохід на зворотний шлях.

Відповідь. На зворотній шлях теплохід витратив на 0,5 год більше.