Задача. Яблуні становили 3/8 дерев у саду, груші-7/12 інших дерев, а вишні - решту. Яких дерев у

саду було найбільше? Допоможіть будь ласка.​

Ответы на вопрос

Отвечает Бритвина Арина.

Приймемо загальну кількість дерев за одиницю. Тоді:

\displaystyle 1 - \frac{3}{8}  = \frac{8}{8}- \frac{3}{8}= \frac{5}{8} — частина дерев, яку становили груші і вишні разом.

Щоб знайти частину від числа, треба помножити його на відповідний дріб.

\displaystyle \frac{5}{8}\cdot \frac{7}{12}= \frac{5\cdot 7}{8\cdot 12}= \frac{35}{96} — частина дерев, яку становили груші.

\displaystyle \frac{5 ^{\backslash \cdot 12}}{8}-  \frac{35}{96} = \frac{60}{96}-  \frac{35}{96}= \frac{60-35}{96}=\frac{25}{96} — частина дерев, яку становили вишні.

Зведемо частину, яку становили яблуні, також до знаменика 96:

\displaystyle \frac{3^{\backslash \cdot 12}}{8} = \frac{36}{96} .

Тепер порівняємо отримані дроби з однаковими знамениками (більшою буде та, в котрої більший чисельник).

\displaystyle \frac{25}{96} < \frac{35}{96} < \frac{36}{96}.

Більша за всіх частина, яку становлять яблуні. Значить, саме цих дерев і було найбільше в саду.

Відповідь: яблунь.