Трикутник АВС вписано в коло так, що АБ є його діаметром. Знайдіть радіус цього кола якщо кут А=60

градусів ВС =4корінь3​

Ответы на вопрос

Отвечает Михалицын Артём.

Ответ:

4 од.

Пошаговое объяснение:

∠С=90° за властивістю кута, що спирається на діаметр кола.

∠В=90-60=30°

За теоремою синусів АС=sin30*BC:sin60=1/2 * 4√3 : √3/2 = 4.

За теоремою Піфагора АВ=√(АС²+ВС²)=√(16+48)=√64=8.

АО=1/2 АВ=8:2=4 (од.)