Задача Середнє арифметичне двох чисел дорівнює 21. Знайди ці числа якщо одне з них у 5 разів

більше за друге. ПЖ

Ответы на вопрос

Отвечает Никитина Поля.

Ответ:

(x+y)/2=21

x=5y

(5y+y)/2=21

6y=21*2

6y=42

y=42/6

y=7

x=5*7=35

Отвечает Беляева Алина.

Ответ:

35 и 7

Пошаговое объяснение:

1 число = 5х

2 число = х

Ср. арифм. = 21

(5х + х) : 2 = 21

6х = 21 * 2

6х = 42

х = 42 : 6

х = 7

1 число = (5х) = 5 * 7 = 35

2 число =(х) = 7

Проверка:

(35 + 7) : 2 = 21