Вранці в калюжі плавало 15 синіх і 95 червоних амеб. Іноді вони зливалися, якщо зливаються дві

червоні, то виходить одна синя амеба, якщо зливаються дві сині, то та амеба, що вийшла, одразу ділиться і в результаті утворюються 4 червоні амеби, нарешті якщо зливаються червона і синя амеба, то це призводить до появи трьох червоних амеб. Увечері в калюжі виявилося 100 амеб. Скільки з них синіх?

Ответы на вопрос

Отвечает Гайсина Дина.

Відповідь:

25 синіх амеб.

Покрокове пояснення:

Вранці в калюжі плавало 15 + 95 = 110 амеб. Увечері в калюжі виявилося 100 амеб. Таким чином за один день в калюжі стало на 110 - 100 = 10 амеб меньше.

Позначимо як Ч - червону амебу, та як С - синю амебу.

Існує три правила злиття амеб:

1) Ч + Ч = С

2) С + С = 4 × Ч

3) Ч + С = 3 × Ч

При використанні правила ( 1 ) кількість амеб в калюжі зменьшується на одну. При використанні правил ( 2 ) та ( 3 ) кількість амеб в калюжі збільшується на дві та на одну відповідно.

Нам потрібно з 110 амеб зробити 100. Цього можна досягти у разі

користування правилом ( 1 ).

Якщо спочатку використати правило ( 2 ), або ( 3 ), а далі скористатися правилом ( 1 ), то в такому разі кількість амеб не зміниться.

Таким чином ми виконаємо десять раз правило ( 1 ) та в результаті кількість червоних амеб зменьшиться до 95 - 2 × 10 = 75 штук, а кількість синіх амеб збільшиться до 15 + 10 = 25 штук.

Перевірка:

75 + 25 = 110 амеб.

Все вірно.