Розв'яжіть прямокутний трикутник ABC („C = 90) якщо АВ = 8 см, АС = 5 см. Оберіть, скільки можуть

дорівнювати гострі кути і невідома сторона трикутника.

Ответы на вопрос

Отвечает Шварцкопф Виктория.

Відповідь:

Покрокове пояснення:

Застосуємо теорему Піфагора для знаходження довжини сторони ВС:

BC^2 = AB^2 + AC^2

BC^2 = 8^2 + 5^2

BC^2 = 64 + 25

BC^2 = 89

BC = √89 ≈ 9.43 см

Тепер можна знайти три гострі кути трикутника ABC, використовуючи тригонометричні співвідношення:

sin(A) = AC/BC = 5/√89 ≈ 0.53, тоді A ≈ 32.2 градусів

sin(B) = AB/BC = 8/√89 ≈ 0.85, тоді B ≈ 57.8 градусів

C = 90 градусів

Також можна знайти довжину будь-якої іншої сторони, використовуючи тригонометрію, наприклад:

sin(A) = AC/BC, тоді AC = BCsin(A) ≈ 4.22 см

cos(A) = AB/BC, тоді AB = BCcos(A) ≈ 7.28 см