6. Розв'яжи рівняння. (2 бали) a) 5/8x=15 б)4 1/12-5 1/2x=2 17/24​


Ответы на вопрос

Отвечает Блинова Дарина.

1.5/8х=15

Для того щоб знайти відповідь перше що нам потрібно це помножити дві частини рівняння на 8/5,вийде:

8/5*5/8х=8/5*15

Потім треба скоротити цифру 8, вийде:

1/5*5х=8/5*15

Далі треба скоротити цифру 5,вийде:

х=8/5*15

Далі треба скоротити цифри 5 та 15,вийде:

х=8*3

х=24

Відповідь:х=24

2.4 1/12-5 1/2х=2 17/24

Для того щоб вирішити це рівняння нам потрібно зробити із змішаного дробу неправильний,вийде:

49/12-11/2х=65/24

Далі треба помножити обидві частини рівняння на 24:

98-132х=65

Далі треба перенести число 98 в праву частину та змінити знак,вийде:

-132х=65-98

-132х=-33

х=1/4

Відповідь:х=1/4,або х=0,25