Знайди x якщо відомо, що вектори A і B перпендикулярні d(3; 5) B (-10,x) Будласка виришіть срочно

треба прошу

Ответы на вопрос

Отвечает Dolinda Ivanna.

Ответ:

Для того, щоб вектори A і B були перпендикулярні, їх добуток (скалярний добуток) повинен дорівнювати нулю:

A · B = 0

Для векторів A (3; 5) і B (-10; x), цей добуток виглядає наступним чином:

A · B = 3 * (-10) + 5 * x = -30 + 5x

Щоб виконувалася рівність A · B = 0, маємо розв'язати рівняння:

-30 + 5x = 0

Розв'язуючи його, знаходимо:

5x = 30

x = 6

Тому, вектор B має координати (-10; 6), щоб бути перпендикулярним до вектора A з координатами (3; 5).