Розв'язати задачу: Магазин продав за 3 дні 460 кг овочів. За другий день було продано овочів на 10

кг більше, ніж за перший, а за третій — в 2 рази більше, ніж за дру­гий. Скільки кілограмів овочів продав магазин за кожний день окремо​

Ответы на вопрос

Отвечает Ляпков Георгий.

Позначимо кількість проданих овочів за перший день через х. Тоді за другий день було продано (x + 10) кг овочів, а за третій день - 2(x + 10) кг овочів. За три дні було продано 460 кг овочів, тому можемо записати рівняння:

х + (x + 10) + 2(x + 10) = 460

Розв'язуємо його:

х + x + 10 + 2x + 20 = 460

4x + 30 = 460

4x = 430

x = 107.5

Отже, за перший день було продано 107.5 кг овочів, за другий день - 117.5 кг (107.5 + 10), а за третій день - 235 кг (2(107.5 + 10)). Перевіримо, чи виконується умова задачі:

107.5 + 117.5 + 235 = 460

Отже, кількість проданих овочів за кожний день окремо становить відповідно: 107.5 кг, 117.5 кг та 235 кг.