сплав состоит из 80% железа и 20% алюминия. какую массу алюминия нужно добавить к 500 граммам

сплава, чтобы получить сплав, состоящий из 79% алюминия. даю 13 баллов​

Ответы на вопрос

Отвечает Шевцова Карина.

Можно лучший ответ?

Для розв'язання цієї задачі використаємо пропорцію. Нехай "х" - це маса алюмінію, яку потрібно додати до 500 г сплаву.

Вихідні дані:

Маса сплаву: 500 г

Відсоток алюмінію в початковому сплаві: 20%

Відсоток алюмінію в кінцевому сплаві: 79%

Запишемо пропорцію:

20/100 = х/(500+х)

Далі розв'язуємо пропорцію, виразивши "х":

20(500 + х) = 100х

10000 + 20х = 100х

80х = 10000

х = 10000/80

х = 125 г

Отже, для отримання сплаву, який складається з 79% алюмінію, потрібно додати 125 г алюмінію до початкових 500 г сплаву.