купили 27 зошитів: у лінійку по 9грн.30к та у клітинку по 12грн.20к всього заплатили 288грн.80к.

скільки купили зошитів кожного виду. напишіть будь ласка дій

Ответы на вопрос

Отвечает Иванова Машенька.

Позначимо кількість зошитів у лінійку як x, а кількість зошитів у клітинку як y.

Запишемо систему рівнянь на основі заданої інформації:

x + y = 27 (всього купили 27 зошитів)

9.30x + 12.20y = 288.80 (заплатили 288грн.80к)

Знайдемо значення x або y, наприклад, x:

x = 27 - y

Підставимо це значення в друге рівняння:

9.30(27 - y) + 12.20y = 288.80

251.10 - 9.30y + 12.20y = 288.80

2.90y = 37.70

y = 13

Отже, купили 13 зошитів у клітинку по 12грн.20к. Залишилося купити 27 - 13 = 14 зошитів у лінійку.

Відповідь: купили 14 зошитів у лінійку по 9грн.30к та 13 зошитів у клітинку по 12грн.20к.