З одного пунтку в протилежних напрямках одночасно виїхали велосипедист та мотоцикліст. Через

скільки годин відстань між нимим ставитиме 186 км якщо швидкість мотоцикліста 48 км/год а швидкість велосипедиста дорівнює 7/24 швидкості мотоцикліста?

Ответы на вопрос

Отвечает Семенюк Настя.

Відповідь:

Через три години відстань між велосипедистом та мотоциклістом ставитиме 186 км.

Покрокове пояснення:

Швидкість мотоцикліста 48 км/год.

Швидкість велосипедиста дорівнює:

48 × 7/24 = 7 × 48/24 = 7 × 2 = 14 км/год.

Оскільки велосипедист та мотоцикліст виїхали одночасно з одного пункту в протилежних напрямках то відстань між ними з кожною годиною збільшується на:

48 + 14 = 62 км.

На подолання відстані у 186 км їм буде потрібно:

186 / 62 = 3 години.

Перевірка:

За три години мотоцикліст проїде: 48 × 3 = 144 км.

За три години велосипедист проїде: 14 × 3 = 42 км.

Разом вони подолають відстань у: 144 + 42 = 186 км.

Все вірно.