A₁ = -2, d = 4, n = 5;​


Ответы на вопрос

Отвечает Приколист Магомед.

Ответ:

нижче

Пошаговое объяснение:

Для знаходження суми перших n членів арифметичної прогресії потрібно скористатися формулою:

Sₙ = (n/2) * (a₁ + aₙ),

де Sₙ - сума перших n членів прогресії, a₁ - перший член прогресії, d - різниця прогресії, aₙ - n-й член прогресії.

Знайдемо значення n-го члена прогресії:

a₅ = a₁ + (n-1)*d = -2 + (5-1)*4 = 14

Тепер можна знайти суму перших 5 членів прогресії:

S₅ = (5/2) * (-2 + 14) = 30

Отже, сума перших 5 членів арифметичної прогресії з першим членом -2 і різницею 4 дорівнює 30.