Великий учёный при проведении первого опыта потратил 3/13 всей массы суперпорошка, во время

проведения второго опыта он потратил 7/13 всей массы суперпорошка и осталось у него 492 грамма суперпорошка. Сколько граммов суперпорошка было у великого учёного изначально?

Ответы на вопрос

Отвечает Сурженко Настя.

Ответ:Пусть ізначально було х граммов суперпорошка. Тоді ми знаємо, що перший досвід забрал 3/13 від цієї кількості, то є залишилося (1 - 3/13) * x грамів. Другий досвід забрал ще 7/13 від цієї кількості, то є залишилося (1 - 3/13 - 7/13) * x = (3/13) * x грамів.

Ми знаємо, що залишилося 492 грама суперпорошка, тому маємо уравнение:

(3/13) * х = 492

Решаем його:

х = 492 * (13/3) = 2132 грама

Так, значно у вченого було 2132 грама суперпорошка.

Пошаговое объяснение: