3. Обчисліть значення виразу, спростивши запис: a) 7+ (-8) - (12) - (-7) + 13-20; B) -0,96+ (-5,37

+ 1,03) - (6,03 -2,7). 4. Скільки цілих чисел розташовано на координатнiй прямій між числа ми -34 та 36. Обчисліть суму цих чисел найзручнішим способом. б) 6) 23-(-1;)+(-5)-(-3)-43;​

Ответы на вопрос

Отвечает Подолян Алина.

Ответ:

a) 7+(-8)-(12)-(-7)+13-20 = 7-8-12+7+13-20 = -13

b) -0.96+(-5.37+1.03)-(6.03-2.7) = -0.96-4.34+3.33-3.33 = -5.3

Для визначення кількості цілих чисел між -34 та 36, потрібно відняти -34 від 36 і додати одиницю: 36-(-34)+1 = 71. Отже, на координатній прямій між числами -34 та 36 розташовано 71 цілих чисел.

Суму цих чисел можна обчислити, використовуючи формулу для суми арифметичної прогресії: S = (n/2) * (a1+an), де n - кількість чисел, а1 - перше число, аn - останнє число. У даному випадку n=71, а1=-33, аn=35, тому S = (71/2) * (-33+35) = 71.

23-(-1)+(-5)-(-3)-43 = 23+1-5+3-43 = -21