Розаух задачу. Екскурсанти за день пройшли 18,4 км. Зранку вони йшли 4 години, а після обіду ще 2

години. Скільки кілометрів екскурсанти пройшли вранці, якщо пiсля обіду їх швидкість знизилася на 1 км / год. з якою швидкістю йшли екскурсанти вранці? Запиши вiдповідь: Екскурсанти вранці пройшли км зі швидкістю км/год.​

Ответы на вопрос

Отвечает Ярмуш Тёма.

Відповідь:

Екскурсанти вранці пройшли 13,6 км зі швидкістю 3,4 км/год.

Покрокове пояснення:

​Позначимо як Х км/год - швидкість екскурсантів вранці. Таким чином швидкість екскурсантів після обіду дорівнює ( Х - 1 ) км/год. Зранку вони пройшли 4Х км, а після обіду пройшли 2 × ( Х - 1 ) км. Разом за день екскурсанти пройшли:

4Х + 2 × ( Х - 1 ) = 18,4.

4Х + 2Х - 2 = 18,4

6Х = 18,4 + 2 = 20,4

Х = 20,4 / 6 = 3,4 км. - швидкість екскурсантів вранці.

Перевірка:

Зранку екскурсанти пройшли 4 × 3,4 = 13,6 км, а після обіду пройшли 2 × ( 3,4 - 1 ) = 2 × 2,4 = 4,8 км. Разом за день екскурсанти пройшли:

13,6 + 4,8 = 18,4 км.

Все вірно.