Знайдіть корінь рівняння 5/16( х - 5/18) = 7/24 яка нерівність задовольняє отриманий корінь ДАМ

25 БАЛІВ ​

Ответы на вопрос

Отвечает Завгородня Марина.
Для розв'язання рівняння, спочатку помножимо обидві сторони на знаменник 16, щоб позбутися від знаменника 5/16:

(5/16) (х - 5/18) = 7/24

(5/16)х - (5/16) (5/18) = 7/24

Помножимо 5/16 на 5/18:

(5/16)х - 25/288 = 7/24

Додамо 25/288 до обох сторін рівняння:

(5/16)х = 7/24 + 25/288

(5/16)х = 29/72

Помножимо обидві сторони на 16/5:

х = (16/5)(29/72)

х = 116/225

Щоб знайти нерівність, яка задовольняє корінь, можна перевірити значення функції з обох сторін кореня:

5/16(х - 5/18) > 7/24
або
5/16(х - 5/18) Підставимо значення х = 116/225 до кожної з нерівностей і побачимо, яка з них є істинною:

5/16(116/225 - 5/18) > 7/24

5/16(116/225 - 25/225) > 7/24

5/16(91/225) > 7/24

91/72 > 7/24

2.5139 > 0.2917

Отже, перша нерівність виконується.

Тому нерівність, яка задовольняє корінь, є 5/16(х - 5/18) > 7/24.